Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Stopka
FORUM

INFORMACJE
Wybuch paczki na komendzie policji. Zobacz nagranie.
Iława znowu traciła wodę!
Zmarł ROMAN BRZOZOWSKI
Radna Jackowska kontra burmistrz Kopaczewski
Istny wariat pędził na czołówkę!
Wielki remont, wielki korek, jeszcze większe nerwy
BETONOWA MAFIA rozbita!
Na wirażu mocno walnęli w drzewo! Co tam się stało?
Tragedia na torach koło Susza
Zmarł Marian Żuchowski
Bernadeta Hordejuk odwołana
Wreszcie wiadukt na wylocie drogi Iława-Grudziądz!
Zwariowana historia miłosnego trójkąta
Psychiatryk zamiast więzienia
Odszedł słynny kibic Paweł Jakielski
Kto uśmiercił księdza? Ohydna plotka wstrząsnęła miastem
Likwidacja przejść dla pieszych sposobem na korki drogowe?
Atak hakerów na biuro spółdzielni
Z kopa w twarz. Śmiertelne pobicie
Szofer uratował niemowlaka
Więcej...

INFORMACJE

2013-12-18

Wreszcie otwarta ulica Sobieskiego pod wiaduktem


Koniec jednego z najbardziej uciążliwych utrudnień dla kierowców Iławy. Od 20 grudnia samochody znów mogą jeździć pod przebudowywanym wiaduktem przy ulicy Sobieskiego. Przejezdność tak, jednak sam remont się jeszcze nie zakończy.


Przypomnijmy. Przebudowa wiaduktu nad ul. Sobieskiego w Iławie jest jednym z etapów modernizacji szlaku kolejowego Warszawa-Gdańsk, którą wykonuje firma Budimex.

Przejazd pod wiaduktem został zamknięty na początku lutego, ale przez kolejne dwa miesiące na placu budowy właściwie nic się nie działo – został jedynie rozkopany kawałek chodnika.

Wreszcie gdy prace ruszyły, co pewien czas pytaliśmy wykonawcę, czy dotrzyma terminu wykonania zadania ustalonego na 30 września. Na żadne z naszych pytań nie otrzymaliśmy precyzyjnej odpowiedzi, nawet tuż przed upływem tego terminu.

Dopiero Lech Tatarek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg poinformował nas, że otwarcie przejazdu pod wiaduktem przesunie się o trzy miesiące – podał datę 20 grudnia.

Ponieważ drugi termin zbliża się wielkimi krokami, spytaliśmy wykonawcę kiedy ruch drogowy pod wiaduktem zostanie przywrócony oraz czy będzie się to wiązało z zakończeniem wszystkich prac na tym obiekcie.

– Przejazd pod wiaduktem zostanie udrożniony 20 grudnia – odpowiedziała Bożena Wielgo z Budimexu. – Udrożnienie nie oznacza zakończenia wszystkich prac, ale tych, które były niezbędne do puszczenia ruchu pod wiaduktem. Roboty wykończeniowe będą realizowane w przyszłym roku, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne.

KRYSTIAN KNOBELZDORF




Firma „Budimex” zapowiedziała, że 20 grudnia zostanie przywrócony ruch samochodowy pod wiaduktem kolejowym przy ul. Sobieskiego w Iławie. Ale to nie koniec! Prace wykończeniowe na obiekcie będą trwały dalej.

  2013-12-18  

Z komentarzami zapraszamy na forum
Wróć   Góra strony
126566465



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
ogloszenia@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Stopka
FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2026 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.